Реєстрація платником акцизу, якщо пальне викрали

Підприємство використовує пальне виключно для заправки власних транспортних засобів. Чи мусить воно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та платити акциз у разі крадіжки пального?

Підприємство використовує пальне виключно для заправки власних транспортних засобів. Чи мусить воно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та платити акциз у разі крадіжки пального?

Втрата первинних документів через руйнування офісу

РІШЕННЯ

Реєстрація платником акцизу з реалізації пального має проводитись всіма суб’єктами господарювання, що його реалізують, до початку здійснення такої діяльності (пп. 212.3.4 Податкового кодексу України; ПК).

Визначення поняття «реалізація пального» наведене в абзаці другому підпункту 14.1.212 ПК. Так, реалізація пального — будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у т. ч. передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських і цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження. Реалізацією пального також є передача (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Як бачимо, викрадення пального не відповідає поняттю реалізації. Тому у разі встановлення факту викрадення пального суб’єкт господарювання (власник пального), який не реалізує пальне та використовує його виключно для власних потреб, не зобов’язаний реєструватися платником акцизного податку та визначати податкові зобов’язання з акцизного податку. Отже, реєстрація платником акцизу за таких умов не відбуваєтсья. Такої думки дотримуються й податківці (ЗІР, підкатегорія 116.13.01).

ОСНОВНІ ЗАСОБИ: проблемні питання та їх розв’язок

Реєстрація платником акцизу, якщо пальне викрали
МОРОЗОВСЬКА Галина експерт з питань обліку та оподаткування
Роз’яснення контролерів і судова практика з таких питань: • до якої групи основних засобів у бухгалтерському і податковому обліку віднести холодильник, мікрохвильову піч, пилосос; • чи включають витрати на страхування об’єкта до його первісної вартості; • витрати на ремонт придбаного основного засобу до введення його в експлуатацію збільшують первісну вартість; • чи виникають у податковому обліку різниці за амортизацією МНМА; • як встановити вартість оприбуткування; • чи можна їх амортизувати; • ліквідаційна вартість: чи обов’язково її встановлювати; • чи призупиняють амортизацію на період ремонту; • чи обов’язково дооцінювати об’єкт основних засобів, якщо його залишкова вартість — 0 грн; • чи списувати з балансу повністю замортизовані основні засоби


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді