Відповіді на запитання за темою Податки та збори в КНП

Авансові платежі від НСЗУ: як відображати в бухобліку протягом воєнного стану
Як визнати доходами авансові платежі від НСЗУ, коли ще немає звіту про надані послуги? Яка первинка буде підставою? Які проведення зробити, щоб закрити період і сформувати квартальну звітність?
1005
З якої дати лікарю, що підвищив категорію нараховувати підвищену зарплату
Сімейний лікар відвідував курси підвищення кваліфікації у червні 2021 року за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина». Одразу після курсів пройшов атестацію та підвищив кваліфікаційну категорію. Однак посвідчення з новою кваліфікаційною категорією надав лише в квітні 2022 року. Як нараховувати зарплату? Відколи робити перерахунок?
592
Уклали договори добровільного медстрахування з медпрацівниками: чи позбавлять медустанову статусу неприбутківця
Чи виключать медичну установу з з Реєстру неприбуткових установ та організацій за укладання договорів добровільного медичного страхування про страхування медпрацівників та проведення працівникам тестувань, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19)?
432
Продовження договору оренди КНП без звіту про оцінку майна: чи можливо
КНП має орендаря. Строк дії договору оренди закінчується 29 грудня 2021 року. Орендар бажає продовжити договір. Це буде перше продовження. Об’єкт оренди входить до Переліку другого типу, тобто надається в оренду без аукціону. КНП-орендодавець направило лист орендарю з нагадуванням — подати заяву та звіт про оцінку майна за три місяці до закінчення строку дії договору. Орендар не погоджується складати звіт про оцінку майна, оскільки має право орендувати приміщення за 1 грн на рік. Чи має право КНП-орендодавець продовжити договір оренди без звіту про оцінку?
513
Як показати кошти як транзитні коли «перерозподілили» орендну плату
Медичне КНП передало в оренду нерухоме майно спільної власності територіальної громади, яке обліковує на балансі. Орендар сплатив всю суму орендної плати на рахунок КНП. Своєю чергою, КНП перерахувало частину коштів до бюджету територіальної громади. Податківці кваліфікують це як розподіл доходу. Заклад опинився на порозі «прибутковості». Бухгалтер шукає спосіб владнати ситуацію та зберегти «пільговий» статус.
993