КНП отримує гуманітарну допомогу від резидентів: чи реєструватися в ЄРОГД

238
Автор
керівник експертної групи Експертус Головбух

Запитання

КНП отримує благодійну й гуманітарну допомогу від юридичних та фізичних осіб, зареєстрованих в Україні. Чи мусить заклад зареєструватися як отримувач благодійної (гуманітарної) допомоги?

Відповідь

Якщо у первинних документах фігурує приймання-передача саме благодійної допомоги, реєструватися не треба. Закон № 5073 не вимагає жодних реєстрацій від бенефіціарів або благодійників. Ба більше, він навіть не згадує про наявність єдиного реєстру бенефіціарів чи благодійників.

Операції з гуманітарною допомогою регулює Закон № 1192. Саме він встановив обов’язок отримувачів перебувати в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги (ЄРОГД). Але на час війни є виняток. Протягом періоду дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування особи, визначені у статті 1 Закону № 1192, набувають статусу отримувачів гуманітарної допомоги незалежно від їх включення до ЄРОГД (п. 3-1 ст. 15 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1192).

Наголосимо: послаблення діятимуть лише протягом періоду воєнного стану.

Новий порядок отримання та обліку гуманітарної допомоги для КНП

Чи реєструватися в ЄРОГД КНП, що отримує гуманітарну допомогу, не ввезену з-за кордону, — законодавство відповіді не надає. Фахівці Мінсоцполітики на запитання, чи обов‘язкове включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги з 01.12.2023, відповіли:

«Так, тому що відповідно до законодавства завозити гуманітарку можуть лише отримувачі. Цей статус можна мати лише після включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це робила окрема Робоча група при Мінсоцполітики, зараз— процес цифровізований».

Отже, у відповіді урядовці наголошують на обов’язку реєструватися лише щодо тих отримувачів, які ввозять допомогу з-за кордону.

Залишається або чекати наступних змін до гуманітарного законодавства, або звернутися із офіційним запитом до Мінсоцполітики.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

«Пакунок малюка»: облік

Щоб підтримати сім’ї, у яких народилася дитина, держава запровадила одноразову допомогу «пакунок малюка». Алгоритми, зразки документів і проведень допоможуть правильно організувати й вести облік «пакунків малюка» в пологових будинках
130

Як КНП врятувати неприбутковий статус: рецепти ДПС

Податкове законодавство лише кількома пунктами описує загальні вимоги, що їх мають дотримувати КНП, щоб не втратити неприбутковий статус. Натомість контролери вельми прискіпливі в питаннях правомірності операцій. Але тепер матимете статтю-шпаргалку, яка підказуватиме, як здійснювати операції так, щоб податківці не виключили медзак¬лад зі складу неприбутківців
6995

Брухт чорних/кольорових металів у медзакладі

Медзаклади можуть підзаробити, продавши брухт після ліквідації ОЗ. Але продаж брухту має свої податково-облікові наслідки. Стаття підкаже, на який брухт поширюється ПДВ-пільга, як скласти податкову накладну на продаж брухту, коли нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання та як показати ці операції у звітності й обліку
6741

Облік ліцензії на медпрактику

У статті знайдете підказки щодо всіх етапів обліку ліцензій на медпрактику: від зарахування на баланс до нарахування амортизації та списання. Два приклади покажуть, які проведення виконати, якщо документи для ліцензії готувати самостійно або замовили в юристів, скористалися коштами місцевого бюджету або від благодійника
13686

Бухоблік готівки у медзакладі: новації від Мінфіну

Мінфін уніс зміни до Плану рахунків та Інструкції № 291 (Наказ № 10). Деякі правки косметичні, інші додадуть клопоту бухгалтерам, як-от два нових субрахунки до рахунку 30 для окремого обліку готівки, яку отримали із застосуванням РРО. Розбираємо докладно
4514