Порядок заповнення податкової накладної у разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів

984

Запитання

Який порядок заповнення податкової накладної з ПДВ у разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів по програмі «Доступні ліки»?

Відповідь

У разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів по програмі «Доступні ліки», податкову накладну (далі — ПН) складає продавець – платник ПДВ на отримувача (покупця) — неплатника ПДВ.

При цьому, якщо вартість лікарських засобів повністю компенсується за рахунок бюджетних коштів, ПН складається на дату отримання таких бюджетних коштів на поточний рахунок постачальника.

У разі, якщо вартість лікарських засобів частково оплачується кінцевим споживачем, а частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, то ПН складається:

  • на частину вартості, що оплачується кінцевим споживачем на дату такої оплати;
  • на частину вартості, що компенсується за рахунок бюджетних коштів, на дату отримання бюджетних коштів на поточний рахунок постачальника.

Порядок складання податкових накладних, зокрема, за операціями з постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, визначає Порядок заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіном від 31.12.2015 № 1307; далі — Порядок № 1307.

При складанні ПН, отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робіть помітку «X» та зазначайте тип причини «02 — Складена на постачання неплатнику податку» (п. 8 Порядку № 1307).

У разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, у графі «Отримувач (покупець)» зазначайте «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляйте умовний ІПН «100000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюйте (п. 12 Порядку № 1307).

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9952

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4367

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
513