Добровільно передали лікарні медвиріб: чи коригувати фінрезультат
Запитання
Чи виправляти податкову декларацію, якщо платник податку на прибуток добровільно передав лікарні медичний виріб?
Відповідь
Вища школа Головбуха рятує бухгалтерів КНП
До скасування воєнного стану коригування, що встановив підпункт 140.5.9 Податкового кодексу України (ПК), не проводять. При цьому об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств не збільшують, зокрема, на вартість лікарських засобів і медичних виробів, які передали ЗОЗ державної та комунальної власності.
Нагадаємо, що таке медичний виріб:
«Медичний виріб — будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи програмне забезпечення, передбачене виробником для застосування спеціально для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медичного виробу), призначені виробником для застосування з метою забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти».
Підпункт 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 02.10.2013 № 753
Якщо під час воєнного стану платник податку на прибуток підприємств добровільно передає медвиріб на користь ЗОЗ державної або комунальної форми власності, що внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, то не виникає різниця у вартості цих товарів для коригування фінрезультату до оподаткування податком на прибуток за підпунктом 140.5.9 ПК.
За інформацією ДПС у Львівській області
Визначте, до якої категорії — мікро-, малих, середніх чи великих підприємств — увійде ваш зак¬лад у 2025 році. Від цього залежить, яким пакетом фінзвітності звітуватимете. У статті знайдете практичні ситуації, як правильно обрати і змінити категорію підприємства