Як ЗОЗ працювати з Єдиним порталом вакансій: підказки від розробників
Запрацював Єдиний портал вакантних посад у закладах охорони здоров’я (далі — Єдиний портал; ЗОЗ). Це — інформаційно-комунікаційна система для розміщення й управління актуальними вакансіями ЗОЗ. Саме з її допомогою відтепер державні й комунальні ЗОЗ добиратимуть працівників, зокрема керівників.
Єдиний портал доступний за посиланням.
Положення про Єдиний портал КМУ затвердив постановою від 29.03.2024 № 358. Нагадаємо про головне:
- Єдиний портал є безоплатним для користувачів і працює 24/7 за винятком часу на техроботи;
- мова ведення — українська;
- користувачами Єдиного порталу є і ті, хто шукає працівників, і ті, хто шукає роботу;
- ЗОЗ мають подавати інформацію про вакансії протягом 10 робочих днів із дня їхнього створення або вивільнення.
Єдиний портал створено на виконання державної антикорупційної програми. Вимога використовувати Єдиний портал поширюється на державні й комунальні ЗОЗ і не стосується приватних закладів, а також ЗОЗ МВС, Міноборони, військових формувань, правоохоронних органів спецпризначення.
Адмініструє систему і надає технічну підтримку користувачам ДП «Електронне здоров’я». Розробники презентували Єдиний портал і пояснили, як працювати із ним. Тож перегляньте практичний блок презентації. Він наочно демонструє процеси, як автентифікуватися, додавати вакансії й управляти ними. Основні тези читайте далі.
Які вакансії медзакладу розміщувати на Єдиному порталі вакансій
Вакансії на Єдиному порталі поділяються на конкурсі та лінійні. Конкурсні — вакансії керівників ЗОЗ. Лінійні — вакансії працівників сфери охорони здоров’я, а саме професіоналів і фахівців згідно з Випуском 78 «Охорона здоров’я» ДКХП, затвердженим наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.
Вакансії адміністративно-господарських, технічних працівників на Єдиному порталі не подаємо. Чинна редакція Положення про Єдиний портал, затверджена постановою КМУ від 29.03.2024 № 358, наразі відповідного уточнення не містить. Але точкова зміна має бути.
Що зробити ЗОЗ насамперед для роботи з Єдиним порталом вакантних посад
Керівники ЗОЗ вже мали заповнити форми від міністерства, авторизуватися в системі та створити профілі закладів охорони здоров’я.
Відтак кожен керівник ЗОЗ визначає уповноважених осіб, які управлятимуть лінійними вакансіями.
За інформацією МОЗ, інструкції для різних категорій користувачів Єдиного порталу розіслано керівникам органів і закладів охорони здоров’я.
Дані про ЗОЗ, які подав керівник, автоматично підтягуватимуться до кожної вакансії.
Увага! ЄДРПОУ у даних уповноваженої особи має збігатися з ЄДРПОУ закладу та ЄДРПОУ в КЕП. Заходити в систему під особистими КЕП не вдасться.
Куди звертатися по допомогу
Із запитаннями щодо роботи Єдиного порталу МОЗ запрошує звертатися за адресою [email protected].
Як зазначали, адмініструє Єдиний портал ДП «Електронне здоров’я». Для безпроблемної роботи з системою розробники рекомендують докладно вивчити інструкції користувачів:
Своєю чергою, «Головбух Медицина» готує для ЗОЗ інструкцію зі зразками, як призначати в закладі уповноважених осіб різного спрямування.