ПРОБЛЕМА
Підприємство планує направити працівника у відрядження і заздалегідь купує залізничні квитки за безготівковим розрахунком. Як відобразити витрати, якщо квитки фактично отримано в наступному податковому періоді, ніж відбулася їх оплата?
РІШЕННЯ
Підприємство зобов’язане віднести до витрат вартість залізничних квитків, придбаних для відрядження працівника, в тому податковому періоді, в якому квитки отримані.
Згідно з підпунктом 139.1.3 Податкового кодексу України (ПК) суми попередньої оплати не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, тобто не визнаються витратами.
До складу витрат відносяться витрати на відрядження фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, в межах фактичних витрат особи, яка відряджена, зокрема на проїзд (у т. ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження, у т. ч. на орендованому транспорті (абз. 1 пп. 140.1.7 ПК).
Зазначені витрати можуть бути включені до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в т. ч. чартерних рейсів (абз. 2 пп. 140.1.7 ПК).
Крім того, відповідно до абзацу 1 підпункту 139.1.9 ПК до складу витрат не належать будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"