Списання бракованого товару у податковому обліку

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Як у податковому обліку відобразити списання бракованого товару?

РІШЕННЯ

Списання бракованого товару вплине як на ПДВ, так і податок на прибуток. Підприємству, яке отримало бракований товар, необхідно повернути його продавцеві й отримати назад свої кошти, якщо вони були сплачені. Якщо у договорі між контрагентами передбачено порядок повернення товару при встановленні його браку, спиратися можна на відповідний пункт договору.

Порядок зменшення витрат передбачено пунктом 140.2 Податкового кодексу України (ПК). Якщо після продажу товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, у т. ч. перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари продавцю, платник податку — продавець та платник податку — покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.

Податковий кредит також необхідно відкоригувати. Якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п. 192.1 ПК).


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді