Відрядження в одному населеному пункті: чи виникають податкові витрати з цієї операції

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Працівники підприємства виконують роботи на підприємстві замовника, що знаходиться в іншому населеному пункті (відстань між населеними пунктами — 3 км, між підприємствами — 10 км). Чи можна включити відрядні до податкових витрат, чи не виникнуть проблеми при перевірці?

РІШЕННЯ

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

Перелік витрат на відрядження визначено підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК). Для зарахування таких витрат до складу податкових витрат підприємству слід дотримуватись наступних основних умов:

фізична особа, що направляється у відрядження, повинна перебувати у трудових відносинах з підприємством;

підставою для відрядження працівника є наказ керівника підприємства;

витрати можуть бути включені до складу витрат підприємства лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат (окрім добових витрат);

наявність доказів зв’язку відрядження з господарською діяльністю підприємства. Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю платника податку.

При цьому ПК не встановлює обмежень щодо відстані до населеного пункту, де знаходиться підприємство, куди відряджається працівник.

Враховуючи ці умови, підприємство має законодавчо підтверджене право включити до складу витрат звітного податкового періоду витрати на відрядження працівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи на підставі наказу (розпорядження) керівника підприємства, документального підтвердження витрат з господарською діяльністю підприємства, авансового звіту з доданими до нього первинними документами.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"
Теми:


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді