ПРОБЛЕМА
Підприємство — платник ПДВ зареєструвало збільшення статутного капіталу за рахунок додаткового внесення засновником (юридичною особою, платником ПДВ) комп’ютерів. Які особливості податкового обліку ПДВ у разі використання комп’ютерів у господарській діяльності підприємства?
РІШЕННЯ
Підпунктом 14.1.191 Податкового кодексу України (ПК) визначено поняття «постачання товарів». Це — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Тобто при передаванні (внесенні) до статутного капіталу майна відбувається перехід права власності на таке майно, що відповідає визначенню поняття «постачання товарів».
Оскільки і постачальник, і покупець є платниками ПДВ, то постачальник виписує податкову накладну, а покупець має право на відображення суми ПДВ за такою податковою накладною у складі податкового кредиту з ПДВ. А датою виникнення права у підприємства на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту у випадку, що розглядається, є дата отримання майна (п. 198.2 ПК).
Зазначимо також, що податковий кредит з ПДВ визначається виходячи з вартості активів, погодженої засновниками (учасниками), а у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК. Право на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає за умови використання таких активів в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 198.3 ПК).
Отже, якщо підприємство буде використовувати комп’ютери в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, то ПДВ буде включатися до складу податкового кредиту.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"