ПРОБЛЕМА
Підприємство планує придбавати за кордоном обладнання для подальшого продажу. Які податки та збори необхідно буде сплатити на митниці? Як розраховується сума ПДВ?
РІШЕННЯ
При ввезенні товарів на митну територію України сплачується ввізне мито. Сплата мита врегульована Главою 42 Митного кодексу України, який набув чинності з 01.06.2012. Відповідно до статті 280 МК в Україні застосовуються такі види ставок мита:
адвалорна — у відсотках до встановленої статтею 279 МК бази оподаткування;
специфічна — у грошовому розмірі на одиницю бази оподаткування, встановлену статтею 279 МК;
комбінована, що складається з адвалорної та специфічної ставок мита.
Ставки мита, крім сезонного та особливих видів мита, встановлюються виключно законами України з питань оподаткування. Ввізне мито на товари, митне оформлення яких здійснюється в порядку, встановленому для підприємств, нараховується за ставками, встановленими Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII (далі — Закон № 584).
Ставки ввізного мита систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), яка базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів. Для механічного обладнання, машин та механізмів, електрообладнання тощо ставки ввізного мита встановлені в розділі ХVІ Закону № 584.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України» вiд 04.11.1999 № 1212-XIV (далі — Закон № 1212) щодо транспортних засобів, що перетинають кордон України, справляється єдиний збір. Ставки (в євро) установлені статтею 5 Закону № 1212 та залежать від виду транспортного засобу та його місткості або загальної маси з вантажем. Процедура справляння єдиного збору встановлена постановою КМУ від 24.10.2002 № 1569.
Згідно з підпунктом «в» пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) ввезення товарів на митну територію України є об’єктом оподаткування ПДВ. Відповідно до абзацу 1 пункту 188.1 ПК база оподаткування операцій з постачання товаріввизначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, а при контрольованих операціях — не нижче звичайної ціни.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"