ПРОБЛЕМА
Приватний освітній заклад отримує оплату за свої послуги від фізичних осіб на банківський рахунок підприємства. Підприємство складає кожному покупцеві податкову накладну з урахуванням першої події, в якій вказуємо ПІБ, адресу проживання, номер договору. Усі податкові накладні в обох примірниках залишаються на підприємстві. Чи можливо складати податкові накладні загальною сумою за день?
РІШЕННЯ
Відповідно до вимог статті 201 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань. Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі — Порядок № 957).
Згідно з пунктом 12 Порядку № 957 податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). Тож підприємство може складати підсумкову податкову гакладгу за день.
Операції з надання освітніх послуг звільнені від оподаткування ПДВ згідно з вимогами підпункту 197.1.2 ПК. Тобто податкові зобов’язання у платника податку за цими операціями не виникають. Обраний спосіб складання податкових накладних не вплине на розмір податкових зобов’язань приватного освітнього закладу.
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"