Виникнення права на податковий кредит

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Чи можна суму ПДВ, зазначену в податковій накладній що датована 31 липня, включити до податкового кредиту в липні?

РІШЕННЯ

Явної заборони щодо цього немає. Проте покупець повинен розуміти, що має всі шанси отримати від податківців повідомлення про наявність розбіжності з (ще ненаданими) даними продавця, а суму ПДВ за вказаною накладною без погодження з підприємством може бути знято з податкового кредиту.

Це пояснюється тим, що податкова накладна, про яку йдеться, хоч і буде одночасно відображена в податкових реєстрах покупця і продавця, але реєстр продавця буде подано до податкової інспекції тільки в наступному періоді, тобто у серпні. На жаль, Податковий кодекс України (ПК) у таких випадках не передбачає ніяких пояснень з боку податківців, — лише уточнення податкових зобов’язань.

Якщо вказане повідомлення від податківців вже отримано, краще за все внести відповідні виправлення у декларацію з ПДВ за липень, а потім на підставі абзацу третього пункту 198.6 ПК включити суму податкового кредиту за отриманою податковою накладною у декларацію з ПДВ за серпень (одночасно з продавцем).

Також слід пам’ятати, що статтями 55–56 ПК платникам податків надано право оскаржити в судовому або адміністративному порядку не лише податкові повідомлення-рішення, але й будь-які інші рішення контролюючого органу.

Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді