накладна виписана не за першою подією: податковий кредит

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 

ПРОБЛЕМА

Якщо постачальник виписав податкову накладну не за першою подією (оплата за послугу), а за другою (за датою акта наданих послуг), чи вплине це на право покупця включити сплачені суми ПДВ до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.4 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань продавця та видається таким продавцем товарів (послуг) на вимогу покупця.

Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, або дата відвантаження товарів, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (п. 187.1 ПК).

Крім того, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається в податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Пунктом 1 розділу ІІІ Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958, визначено, що облік виданих податкових накладних проводиться в день виникнення податкових зобов’язань.

Важно

Отже, якщо постачальником не виписана податкова накладна за першою подією — це вважається порушенням порядку складання податкової накладної.

А згідно з пунктом 201.10 ПК податкова накладна, заповнена з порушеннями, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Скористатися правом на податковий кредит на підставі такої податкової накладної можна лише у разі надання разом з декларацією за звітний податковий період заяви зі скаргою на такого постачальника.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання товарів/послуг (п. 201.10 ПК).

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Що вказувати в номенклатурі постачання податкової накладної, якщо отримано аванс

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді