Відображення оподатковуваних операцій підприємства, звільненого від ПДВ, у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається діяльністю, звільненою від оподаткування ПДВ. Як відобразити розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

РІШЕННЯ

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), який з 01.12.2014 ведеться за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958.

У розділі II Реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг (фіскальні чеки, рахунки, транспортні квитки тощо).

У графі 8 Реєстру вказується загальна сума придбання товарів/послуг, включаючи ПДВ. Розшифровка графи 8 здійснюється у графах 10-21. У графі 9 зазначається частка використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами та необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

У графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 вказується вартість товарів/послуг без ПДВ, а у графах 11, 13, 15, 17, 19 та 21 — відповідні суми ПДВ. Суми ПДВ з неоподатковуваних операцій (графи 17, 19 та 21) до податкового кредиту не включаються.

Оподатковувані ПДВ операції відображаються у графах 10-15 Реєстру.

Оскільки підприємство здійснює оподатковувані та звільнені від оподаткування ПДВ операції, воно повинно провести розподіл сум податкового кредиту відповідно до частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях. Таку вимогу містить стаття 199 Податкового кодексу України.

Частка використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях визначається як відношення обсягу постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) до загального обсягу постачання (без ПДВ).

Сума коригування відповідає частці використання таких товарів/послуг в операціях, звільнених від оподаткування за звітний період.

У разі якщо платником проводиться розподіл сум податкового кредиту, в день отримання податкової накладної сума, що відповідає частці використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, записується у графах 10, 11, або графах 12, 13, або графах 14, 15 Реєстру, а сума, що відповідає частці використання в операціях, звільнених від оподаткування та тих, що не є об'єктом оподаткування, — у графах 16, 17, та/або графах 18, 19, та/або графах 20, 21.

При цьому у графі 5 до виду документа додається літера «Р» (наприклад, ПНПР — паперова податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту, ПНЕР — електронна податкова накладна, за якою проведено розподіл суми податкового кредиту).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді