Реєстрація розрахунку коригування у Єдиного реєстрі податкових накладних

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Підприємство-постачальник не зареєструвало у Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. Такий розрахунок зменшив його податкові зобов’язання. Як діяти підприємству?

РІШЕННЯ

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246. Відповідно до пункту 3 цього Порядку у разі складання розрахунку коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.

При перевірці податківці не враховують зменшення податкових зобов’язань за тими розрахунками коригування, які виписані з порушенням.

Тому краще цей розрахунок відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних як помилково занесений (методом «сторно»). При цьому виписати новий розрахунок-коригування, виходячи із підстав для такого коригування, в іншому періоді та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді