Постачання підакцизного товару неплатнику ПДВ: особливості реєстрації податкових накладних

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна, виписана при постачанні підакцизного товару неплатнику ПДВ?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК реєстрація податкових накладних запроваджена для тих платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. Крім того, включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Тобто підлягають реєстрації у ЄРПН тільки ті накладні, які надаються покупцю та відповідають вищезазначеним вимогам.

Послідовність дій при реєстрації податкових накладних в ЄРПН затверджена постановою КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 № 1246. Зокрема згідно з пунктом 4 цього Порядку не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

Враховуючи вищевикладене, якщо постачання здійснюється неплатнику ПДВ, то податкова накладна, складена при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів, яка залишається у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, не підлягає реєстрації у ЄРПН.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді