ПРОБЛЕМА
Сільгосппідприємство (замовник) отримало від іншого сільгосппідприємства (виконавця) послуги автомобіля для перевезення пшениці при її реалізації. Пальне для заправки автомобіля надавав замовник. Відповідно, ПДВ з вартості придбаного пального було включено до спецдекларації з ПДВ. Вартість послуг, без урахування пального, було включено виконавцем до загальної декларації, а замовником — до спецдекларації. Чи правильно відобразив виконавець надану послугу? Якщо ні, то як оформити та виправити помилки?
РІШЕННЯ
Надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг), вважається діяльністю у сфері сільського господарства (пп. «в» пп. 209.15.2 ПК).
Операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, відображають у податковій декларації з позначкою «0121» (п. 5 розд. ІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966 (у редакції наказу МФУ від 23.01.2015 № 13).
Тобто сільгосппідприємство, яке надало іншому сільгосппідприємству послугу з автоперевезення пшениці, мало право на відображення податкових зобов’язань з ПДВ з цієї послуги не у загальній декларації з ПДВ («0110»), а у спеціальній з позначкою «0121».
Для виправлення помилки сільгосппідприємство має подати до податкового органу два уточнюючі розрахунки: один — на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 загальної декларації з ПДВ («0110»), другий — на збільшення податкових зобов’язань з ПДВ у рядку 1.1 спеціальної декларації з ПДВ («0121»).
Нагадаємо, що в уточнюючому розрахунку відображаються усі заповнені рядки декларації з ПДВ, що уточнюється, а саме:
до графи 4 переносяться показники декларації, що уточнюється;
у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
у графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених рядках з відповідним знаком (+/–).
Крім того, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку мають бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (у цьому випадку — додаток 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)»).
Уточнення в обох деклараціях проводиться на підставі бухгалтерської довідки. При поданні до податкового органу уточнюючих розрахунків варто додати також лист з поясненням причини та правомірності проведених уточнень.
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"