ПРОБЛЕМА
Як відкоригувати податковий кредит на підставі додаткової митної декларації?
РІШЕННЯ
Порядок внесення змін до митних декларацій визначено пунктами 33–38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450 (далі — Положення № 450).
Відповідно до пункту 37 Положення № 450 після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа можуть вноситися шляхом:
подання — у випадках, визначених Митним кодексом України, — декларантом або уповноваженою ним особою додаткової митної декларації та оформлення її митним органом;
заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4.
Статтею 261 Митного кодексу України визначено випадки подання додаткової митної декларації. Так:
у разі відсутності інформації, необхідної для визначення числових значень складових митної вартості товарів, яка стане відомою після випуску товарів у вільний обіг та сплати роялті, ліцензійних платежів, інших складових вартості, які визначаються залежно від обсягів продажу або прибутку від продажу, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 180 днів з дати випуску товарів;
у разі подання попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом відповідних строків подати органу доходів і зборів додаткову декларацію. Вона повинна містити точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.
Якщо у додатковій митній декларації змінився ціновий показник товару, то підприємство має право відкоригувати податковий кредит з ПДВ у поточній декларації. Так, відповідно до норм пунктів 187.7 та 198.2 Податкового кодексу України право на податковий кредит у підприємства виникає на дату сплати ПДВ при їх митному оформленні. Оскільки відповідно до Положення № 450 додаткова митна декларація є невід’ємною частиною митної декларації, то вона є підставою для коригування ПДВ підприємством.
Таке коригування потрібно провести наступним чином:
відобразити у Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних (далі — Реєстр).
Відкоригувати рядок 12.1 декларації з ПДВ.
У Реєстрі потрібно зазначити:
у графі 1–3 порядковий номер запису, дату отримання і дату оформлення додаткової декларації;
у графі 4 — номер додаткової митної декларації;
у графі 5 — вид оформлення додаткової митної декларації (МДЕ чи МДП);
у графі 6 — країна і найменування нерезидента;
у графі 7 — умовний індивідуальний порядковий номер;
у графі 8 — загальна сума коригування зі знаками «+» або «–»;
у графах 9 та 10 — сума коригування обсягів та суми ПДВ також зі знаками «+» або «–».
Після цього інформація граф 9 та 10 Реєстру повинна бути перенесена в рядок 12.1 декларації з ПДВ.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"