Операції з придбання послуг перевезення товарів: відображення у звітності з ПДВ

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Чи правильно виписана податкова накладна на послуги транспортного перевезення товару з Росії в Україну із застосуванням ставки ПДВ «0%» до всього відрізку маршруту? Як відобразити таку податкову накладну в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та в Декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 195.1.3 Податкового кодексу України (ПК) операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.

При цьому перевезення вважається міжнародним, якщо воно здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. Нульова ставка застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється в рамках одного договору. Договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної, яка і є міжнародним перевізним документом, що відображає шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958. На підставі отриманої податкової накладної підприємство відображає у розділі ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) вартість придбаних послуг та ПДВ за ставкою 0%:

у графі 14 — вартість придбаних послуг без ПДВ;

у графі 15 — суму нарахованого ПДВ, тобто «нуль»;

у графі 8 Реєстру — загальну суму з ПДВ.

Загальний показник графи 14 розділу ІІ Реєстру переноситься в рядок 10.1.1 колонку А звітної Декларації з ПДВ. У колонці Б цього ж рядка буде відображено загальну суму ПДВ, включену до складу податкового кредиту у звітному періоді за основною ставкою та за ставкою 0% (загальний показник графи 10 розділу ІІ Реєстру).

У бухгалтерському обліку первісна вартість запасів, придбаних за плату, потрібно збільшити на суму транспортно–заготівельних витрат (п. 9 П(С)БО 9 «Запаси»).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді