Виплата дивідендів платником ФСП юридичній особі

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

За підсумками І півріччя було прийнято рішення про виплату дивідендів засновникові — юридичній особі. Як правильно нарахувати і виплатити дивіденди: чи треба утримати ПДФО (і в якому розмірі) із суми нарахованих дивідендів, якщо підприємство є платником фіксованого сільгоспподатку?

РІШЕННЯ

Підприємству — платникові ФСП не потрібно утримувати ПДФО при виплаті дивідендів юридичній особі.

Почнемо з того, що виплата дивідендів відбувається за наявності прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу України; ПК).

Рішення про виплату оформлюється протоколом загальних зборів учасників (акціонерів), голосуванням простої більшості, на яких повинні бути присутні учасники, що мають більш ніж 60% усіх голосів (ст. 41, 60 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-ХІІ).

У рішенні необхідно зазначити: суму дивідендів, термін їх виплати, а також форму виплати (грошова, товарами тощо) і місце виплати. На підставі рішення рекомендуємо видати наказ керівника, що зобов’язує бухгалтерію нарахувати і виплатити дивіденди учасникам.

Зазначимо, що підприємства — платники ФСП звільнено від сплати авансового внеску на прибуток (пп. 153.3.2 ПК).

При отриманні дивідендів від підприємства — платника ФСП одержувач — юридична особа (якщо він є платником податку на прибуток) зобов’язаний включити суму отриманих дивідендів в дохід.

Дохід, отриманий фізичною особою у вигляді дивідендів, включається до його загального оподатковуваного доходу (пп. 164.2.8 ПК). Дивіденди остаточно оподатковуються ПДФО підприємством під час їх нарахування фізичній особі за ставкою 5% (п. 167.2, пп. 170.5.4 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді