Використання коштів від додаткової емісії акціонерного товариства

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство (публічне акціонерне товариство) розпоряджатися коштами, що надійшли на його рахунок як додаткова емісія до реєстрації змін у статуті?

РІШЕННЯ

Так, може.

Порядок збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових внесків у разі відкритого (публічного) розміщення акцій існуючої номінальної вартості встановлено Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку згідно із статтею 28 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV та Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного капіталу акціонерного товариства, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.02.2007 № 387.

Відповідно до підпункту 136.1.3 Податкового кодексу України (ПК) для визначення об’єкта оподаткування не враховуються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку. При цьому прямі інвестиції — це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою (пп. «б» пп. 14.1.81 ПК). Поки збільшення статутного капіталу не буде зареєстровано в Єдиному державному реєстрі, отримані кошти вважатимуться для підприємства безповоротною фінансовою допомогою. Згідно з підпунктом 135.5.4 ПК вони включаються до доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді