Розрахунок середньої заробітної плати для нарахування лікарняних

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Як визначити середню заробітну плату для нарахування лікарняних, якщо працівниця до цього часу перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) з поважних причин, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

До поважних причин належать:

  • тимчасова непрацездатність;

  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;

  • відпустка без збереження заробітної плати.

Зверніть увагу! Відповідно до частини 4 статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV застраховані особи, які протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців мають право на лікарняні, обчислені з розміру мінімальної зарплати. Тож свій страховий стаж правцівниця має підтвердити надавши на підприємство довідку за формою ОК-7.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді