ПРОБЛЕМА
Чи потрібно утримувати військовий збір із заробітної плати, що нараховується за липень 2014?
РІШЕННЯ
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII встановлено, що нарахування, утримання та сплати (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України (ПК) для податку на доходи фізичних осіб.
Згідно з підпунктом 168.1.2 ПК податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Тобто військовий збір перераховується до бюджету під час виплати заробітної плати одночасно зі сплатою ПДФО та ЄСВ.
Внимание
Пункт 16-1 підрозділу 10 ПК, яким запроваджується військовий збір, набрав чинності 03.08.2014.
Згідно зі статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Враховуючи зазначене, військовий збір має утримуватись із заробітної плати, нарахованої за серпень (з урахуванням дня набрання чинності). А із зарплати, нарахованої за липень, військовий збір не утримується.
Аналогічний висновок містить і консультація Міндоходів розміщена у Загальнодоступному інформаційному ресурсі (категорія 132.02), а саме: «…нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором».
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"