ПРОБЛЕМА
Сільгосппідприємство перейшло на спеціальний режим оподаткування ПДВ. Що і в яких розмірах треба перенести при переході на спецрежим із загальної декларації в спеціальну: залишкову вартість основних засобів чи залишки товарів і незавершеного виробництва? У яких рядках загальної і спеціальної декларацій відображається коригування ПДВ?
РІШЕННЯ
Відповідно до підпункту 209.15.1 Податкового кодексу України (ПК) у разі якщо товари, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у загальній вартості усіх товарів, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
Внимание
З грудня 2014 року платники ПДВ звітують за новою формою декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.
Цим наказом затверджено також Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ (далі — Порядок № 966).
Відповідно до підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку № 966 у рядку 16.2 відображається коригування податкового кредиту, пов’язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів/послуг або переробними підприємствами готової продукції, а частково для виготовлення інших товарів/послуг.
Таке коригування проводиться виходячи із балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському або переробному виробництві, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, відповідно до частки використання таких товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського або переробного виробництва та в інших операціях (для сільськогосподарських підприємств виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг, розрахованої відповідно до вимог підпункту 209.15.1 ПК):
а) у разі зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів;
б) при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"