Як виправити помилку щодо звільнення працівника у податковому розрахунку 1ДФ

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Якщо приватний підприємець звільнив працівника 8 січня 2014 року, а у центрі зайнятості договір знято з реєстрації 14 січня 2014 року та у формі № 1ДФ у графі «Звільнено» вказано дату 14.01.2014, то чи є це помилкою і чи потрібно подавати уточнюючий розрахунок за формою № 1ДФ?

Згідно з статтею 47 Кодексу Законів про працю України (КЗпП) датою звільнення є день, протягом якого видається працівникові належно оформлена трудова книжка та проводиться з ним остаточний розрахунок. Ця дата затверджується наказом про звільнення з підприємства.

Відповідно до статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики, подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності,виду діяльності та господарювання, скороченням чисельності або штату їх працівників, — за два місяці до звільнення.

Інструкцію щодо заповнення форми № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317.

Також, згідно з пунктом 3.7 Порядку про складання податкового розрахунку за формою № 1ДФ, затвердженого наказом МДЗ від 21.01.2014 № 49 (далі — Порядок № 49), саме дату звільнення необхідно відобразити у графі 7 «Дата звільнення з роботи» форми № 1ДФ.

Тож, для виправлення помилок у 1ДФ необхідно:

1) для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» — на вилучення рядка (з проставленням неправильної дати звільнення); 2) для введення нового рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка (з проставленням правильної дати звільнення).

Самостійно виявлені помилки в податковому розрахунку за формою № 1ДФ підприємство може виправити двома способами:

якщо помилка виявлена до настання граничного строку подання звітності за квартал, у якому вона була допущена, то подається новий звітний податковий розрахунок без нарахування штрафів (п. 2.1 Порядку № 49);

якщо ж помилка виявлена після настання граничного строку подання розрахунку, то необхідно подати уточнюючий податковий розрахунок.

Згідно з пунктом 119.2 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Проте такий штраф застосовують тільки якщо недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку. Отже, при виправленні помилки дати звільнення штраф застосовуватись не буде.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді