Держреєстрація припинення госпдіяльності: що з ЄСВ

З’ясуємо, що слід робити платникам ЄСВ після зняття з обліку державним реєстратором

Державна реєстрація припинення господарської діяльності

Припинення господарської діяльності організації, підприємства (юридичної особи) контролюється Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV (далі — Закон № 755).

Стаття 4 Закону № 755 визначає, як проводиться державна реєстрація юридичних осіб і процедура визнання дати ліквідації та передання правонаступництва функціонування юридичної особи. 

Також державна реєстрація припинення юридичної особи відбувається з дотриманням підпункту 1 пункту 11.21 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, схваленого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Облік фізичних осіб ведеться в базі Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, куди заносять помітки про узяття на облік та припинення господарської діяльності.

Датою, якою припиняється державна реєстрація юридичної особи, є день закриття ІКП (інтегрованої картки платника) або ж дата одержання інформації про закриття юридичної особи, за умови, що на той момент всі ІКП платника були погашені. 

Зверніть увагу! Підприємець (фізична особа) підлягає процедурі зняття з обліку у разі:

• наявності даних про припинення діяльності (господарської) у відповідних державних реєстрах;

• смерті платника податків;

• судового рішення;

• визнання особи безвісти відсутньою.

Днем зняття з обліку підприємця є дата держаної реєстрації відомостей про закінчення підприємницької діяльності.

Зняття з обліку платників ЄСВ, коли державна реєстрація припинення госпдіяльності здійснена

Усі платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, після того як проведена державна реєстрація припинення госпдіяльності та внесено помітки до Єдиного державного реєстру, також знімаються з обліку як платник ЄСВ (п. 6 розділу ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ухваленого наказом Мінфіну від 24.11.2014 № 1162; далі — Порядок № 1162).

Інформація про це заноситься до реєстру страхувальників із зазначенням при цьому дати й мотивів вилучення з обліку.

Варто знати! Днем зняття з обліку є дата внесення інформації до реєстру страхувальників. 

У випадку, якщо платник ЄСВ не підпадає під дію закону Закону № 755, державний керуючий орган вилучає його з обліку, дотримуючись положень пункту 5 розділу V Порядку № 1162. 

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, визначає, що страхувальник, у разі відсутності правонаступника, зобов’язаний надати форми звітів за попередні періоди.

Інакше звіт подається організацією-правонаступником, за умови, що правонаступництво засвідчено установчими документами.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді