Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, із метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою встановлюється військово-транспортний обов’язок, що поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації (далі — підприємство), у т. ч. на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства й інші підприємства, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян — власників транспортних засобів.
Втрата первинних документів через руйнування офісу
Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначає Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення № 1921). Відповідно до постанови уряду від 17.06.2015 № 405 Положення № 1921 викладено у новій редакції.
► Участь працівника у зборах за повісткою з військкомату — у Звіті з ЄСВ
Отже, за Положенням № 1921 військово-транспортний обов’язок виконується:
- у мирний час — шляхом проведення заходів, пов’язаних із військовим обліком транспортних засобів і техніки та своєчасним забезпеченням їх мобілізаційної готовності відповідно до визначених завдань;
- в особливий період — шляхом передачі підприємствами, а також громадянами транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань відповідно до визначених завдань.
Первісна редакція Положення № 1921 зобов’язувала керівників підприємств забезпечувати подання до військових комісаріатів раз на рік, не пізніше грудня, відомостей про наявність і технічний стан транспортних засобів, а також про громадян, які працюють на підприємстві на цих засобах. Однак форму подання означених відомостей унормовано не було.
Наразі згідно з пунктом 15 нової редакції Положення № 1921 керівники підприємств мають подавати до військових комісаріатів щороку до 20 червня і 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах на таких транспортних засобах і техніці, за формою, що визначена у Додатку 1 до Положення № 1921.
У звіті (див. Додаток) зазначатимемо інформацію про директора, заступника директора (головного інженера), начальника (працівника) кадрової служби, номери їхніх телефонів, місця проживання, список транспортних засобів і техніки, відомості про закріплених за ними громадян (у т. ч. рік народження, номер військово-облікової спеціальності, військове звання, місце проживання) тощо.
Форму звіту в електронному вигляді (формат DOC) розміщено в експертно-правовій системі «Експертус Кадри», у веб-програмі «КОЗА Онлайн: Кадри» та на порталі prokadry.com.ua (розділ «Звіти і форми»).
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"