Відповідно до Податкового кодексу України, якщо у підприємства з’являються нові об'єкти оподаткування, підприємство зобов’язане повідомити про це податківців, задля точного нарахування податкового зобов'язання. Однак, не всі знають, як і у яких випадках потрібно заповнювати і подавати форму №20-ОПП. Саме про нюанси заповнення форми №20-ОПП ми і розкажемо.
Втрата первинних документів через руйнування офісу
Приклади заповнення форми №20-ОПП на всі випадки життя
Отже, платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, що пов'язані із оподаткуванням. Про наявні об'єкти оподаткування необхідно проінформувати місцевий контролюючий орган, в якому обслуговується підприємство, або за місцем реєстрації. Інформування про об'єкти оподаткування якраз і відбувається шляхом заповнення та подання форми №20-ОПП.
Скачати бланк форми №20-ОПП
Або переглянути в збірнику форм е-журналу "Головбух"
Отже, форма №20-ОПП має заповнюватись наступним чином:
- При першому поданні форми необхідно зазначити інформацію про всі об'єкти оподаткування;
- При повторному поданні зазначаються лише нові об'єкти оподаткування. Також, у формі слід зазначати об'єкти оподаткування, щодо яких відбулися певні зміни.
Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства
У графі 2 «Код ознаки надання інформації» повинен має значення:
1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування;
3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
6 – закриття або ліквідація об’єкта оподаткування.
Якщо подається інформація про новий об’єкт оподаткування, у графі 2 потрібно проставити значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування».
Якщо об’єкт оподаткування було змінено, у формі №20-ОПП потрібно зазначити оновлену інформацію про об’єкт оподаткування. Для цього у графі 2 потрібно поставити позначку «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».
Якщо ж об’єкт оподаткування було змінено чи перепрофільовано, інформацію щодо такого об’єкта оподаткування повинна подаватися у формі двома рядками:
- В першому рядку необхідно зазначити інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінилося чи буде змінено. Для цього у графі 2 потрібно внести значення «6 - закриття або ліквідація об’єкта оподаткування»;
- У другому рядку вноситься оновлена інформація щодо об’єкта оподаткування, який було створено чи відкрито на основі закритого об’єкта. Відповідно у графу 2 потрібно внести значення «1 – первинне подання інформації щодо об'єктів оподаткування». Ідентифікатор об’єкта оподаткування також потрібно змінити і вказати новий.
Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюється відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів оподаткування.
У графі 4 «Найменування об’єкта оподаткування» (зазначається за наявності) потрібно вносити найменування об’єкта оподаткування, якщо він оподатковується за найменуванням.
Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» заповнюється числовим значенням, яке має складатись із коду типу об’єкту оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого суб’єктом господарювання, який має складатися із 5-ти знаків.
Як приклад, для кафе та закладів громадського харчування, ідентифікатор об’єкта оподаткування може мати наступний вигляд: 24700001. 247 – код типу об’єкту відповідно до рекомендованого довідника типів об'єктів. 00001 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий суб’єктом господарювання.
Якщо об’єкт оподаткування змінив своє місцезнаходження, потрібно вказувати нове місцезнаходження об’єкта, а робиться це наступним чином:
У графах 6-7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ» заповнюється відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою, який розміщено на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України.
У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» потрібно зазначити один з наступних пунктів, відповідно до стану об’єкта оподаткування:
- Будується/готується до введення в експлуатацію;
- Експлуатується;
- Тимчасово не експлуатується;
- Здається в оренду;
- Орендується;
- Не придатний до експлуатації;
- Відчужений/повернутий власнику;
- Змінено призначення/перепрофілювання.
У графі 10 «Вид права на об’єкт» потрібно зазначити один із наступних пунктів:
- Право власності;
- Право володіння;
- Право користування;
- Право господарського відання;
- Право оперативного управління;
- Право постійного користування;
- Право довгострокового користування чи оренди;
- Право короткострокового користування;
- Іпотека;
- Довічне управління майном.
Зауважте, що інформація про такі об'єкти оподаткування, як товари, доходи, обороти з реалізації продукції, операції із постачання і т.д. відображаються у відповідній податковій декларації. У формі № 20-ОПП інформацію про такі об'єкти оподаткування зазначати не потрібно.
Ні дня без ТМЦ: як оприбутковувати
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"