Як заповнити Звіт з ЄСВ, якщо немає нарахувань

Працівниця, що має двох дітей віком до 15 років, йде у щорічну основну відпустку з 31.07.2017 тривалістю 24 календарних дні та з 24.08.2017 у соціальну додаткову відпустку на дітей тривалістю 10 календарних днів. Відпускні їй нарахували і виплатили в липні. У серпні працівниці нічого не нараховували. З’ясуємо, чи потрібно відображати у Звіті з ЄСВ за серпень відомості про працівницю та як це зробити.

За якими категоріями застрахованих осіб не відображають відомостей у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ Нараховану працівникам зарплату чи винагороду за цивільно-правовими договорами (ЦПД) бухгалтер показує у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Оскільки саме Таблиця 6 Звіту з ЄСВ призначена для формування страхувальниками відомостей у розрізі кожної застрахованої особи про суми нарахованої їй у звітному місяці зарплати (грошового забезпечення), винагороди за ЦПД (абз. 1 п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435; далі — Порядок № 435).

Приклад заповнення Таблиці 6 Звіту ЄСВ 2020

Але буває так, що дохід за поточний звітний місяць працівникові нарахують у майбутніх місяцях або навпаки — його вже нарахували у минулому місяці. І постає запитання: чи відображати відомості про працівника у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за поточний звітний місяць, якщо у ньому працівникові доходу не нараховували? Тож маємо визначити:

  • як заповнювати реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» Таблиці 6 Звіту з ЄСВ;
  • за якими категоріями застрахованих осіб не відображають відомостей у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Реквізит 15 Таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Правила заповнення реквізиту 15 Таблиці 6 Звіту з ЄСВ визначає пункт 9 розділу IV Порядку № 435. Розглянемо їх застосування на конкретних прикладах.

12 пасток Звіту з ЄСВ

Як заповнити Звіт з ЄСВ, якщо немає нарахувань
Тарас Шарийкерівник експертної групи МСFR Головбух
Дізнайтеся, які пастки підготував Звіт з ЄСВ, як заповнити Звіт з ЄСВ у спірних ситуаціях, як діяти, якщо помилилися


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді