Як зберігати касові чеки

У кожної компанії є свої способи, як зберігати касові чеки, адже інформація на них швидко стирається. А ці документи підтверджують витрати. Дописувачі журналу «Головбух» розповіли, як вони зберігають чеки, щоб дані з них можна було прочитати упродовж тривалішого часу.

Ідея № 1. Обклеювати чеки скотчем

«Мій метод зберігати касові чеки може здатися божевільним, але він насправді працює. Зберегти інформацію на документі мені допомагає скотч, — стверджує Анастасія Костянтинич, головний бухгалтер ТОВ «Стратегія розвитку», м. Львів. — Тобто кожен окремий документ я обклеюю клейкою стрічкою. Такий собі ефект ламінування. При цьому текст на чеку можна прочитати, а завдяки скотчу інформація на ньому не стирається».

Ідея № 2. Зробити копії та зберігати їх разом з оригіналами

«Чеки швидко вицвітають. Є ризик, що вже за пів року або рік інформацію на документі не можна буде прочитати, — розповідає Світлана Крупніцька, головний бухгалтер ТОВ «Істрейт», м. Київ. — Тому ми робимо ксерокопію кожного чека. Але й оригінали я ніколи не викидаю, зберігаю їх разом із копіями».

Ідея № 3. Дотримувати правил зберігання документів

«Я зберігаю чеки, але копій із них не роблю. Чорнило на папері не вицвітає, тому що я знаю, як правильно зберігати документи, — ділиться своїм досвідом Лідія Петренко, головний бухгалтер ТОВ «Будсервісгруп», м. Стрий. — Я не складаю чеки разом, тому що вони можуть тертися між собою і втрачати зовнішній вигляд. Кожен документ зберігаю в окремому файлі. Окрім того, я завжди складаю чеки в темне місце, зазвичай у шафу. Намагаюся тримати їх подалі від вологи, адже її вплив може скоротити строк використання документа».

Строки зберігання документів

Ідея № 4. Наклеювати чеки на аркуш паперу

«Кілька касових чеків я одразу приклеюю на аркуш паперу формату А4. Потім із кожного такого листа знімаю копію, — поділилася з нами досвідом Світлана Потапенко, головний бухгалтер ТОВ «Консалтинг-Агро», м. Дніпро. — При цьому стежу, аби необхідні дані можна було прочитати. Такі файли зберігаю впродовж трьох років, а потім архівую. Якщо в мене є оригінал документа, я почуваюся безпечніше. Адже цілком можливо, що інспектори зажадають саме оригінали».

Ідея № 5. Відновити документ, якщо стерлося чорнило

«Раніше я неправильно зберігала чеки, і вони швидко вицвітали, — каже Олена Прокопчук, головний бухгалтер ТОВ «ОйлЕнерджі», м. Переяслав-Хмельницький. — Якось знадобилося терміново відновити інформацію. Я поцікавилася методами відновлення документів. Так я дізналася, що проявити чорнило можна під впливом тепла. Наприклад, я прасувала касові чеки. Існують і дивніші способи. Зокрема, чек можна відновити в розчині солі. Але це ризиковано, до такого способу я б не вдавалася. У будь-якому разі це крайні заходи. Зараз я уважніше ставлюся до зберігання документації. Не доводжу ситуацію до того, що чек не можна прочитати».


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді