Чи будуть штрафи за неподання Звіту з внеску за невиконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Нагадуємо, 11 травня 2026 року — закінчився строк подання роботодавцями звітності щодо внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю. Але, на жаль, форма звіту та механізм його подання — досі не затверджені.
Тож роботодавець опинився у максимально абсурдній ситуації: подати звіт потрібно, але форми звіту і порядку подання не існує.
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев неодноразово акцентував увагу на цій проблемі. На це звертала увагу й бізнес-спільнота, про це писали бухгалтерські платформи.
20 травня спливає строк для сплати внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю за І квартал 2026 року. Якщо нормативу не виконали, обчисліть суму внеску. Для цього зведіть дані про кількісний склад працівників, у т. ч. осіб з інвалідністю, й нараховану їм зарплату. Тримайте розрахунки на прикладі від експерта
Тож залишається незрозумілим, як виконати закон правильно. Наразі відсутні офіційні роз’яснення.
Тому Данило Гетманцев вважає, що саме зараз необхідні:
- термінове перенесення строків подання звітності;
- мораторій на застосування штрафів і санкцій;
- офіційне роз’яснення для бізнесу;
- невідкладне затвердження форми звіту та механізму подання.
За інформацією Данила Гетманцева
