Коригування податкової накладної з неправильним ІПН покупця

Фахівці ДФС розглянули питання щодо можливості реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, в якій неправильно вказано ІПН покупця, складеної у січні 2015 року на суму перевищення ціни придбання товарів над фактичною ціною їх постачання.

За загальним правилом, податкова накладна на суму перевищення ціни придбання над фактичною ціною покупцю не надається, а в рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник зазначає власні дані.

У разі якщо у цій податковій накладній неправильно вказано ІПН покупця, для виправлення помилки складається розрахунок коригування та нова податкова накладна. У заголовній частині розрахунку коригування зазначають помилковий ІПН, а в табличній частині зі знаком «-» прописується обсяг операцій з постачання товарів та інші показники, що були зазначені в податковій накладній. А нова податкова накладна містить правильні показники.

Податківці нагадали, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до них у ЄРПН здійснюється протягом 15 календарних днів, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання. У зв’язку з цим податкові зобов’язання, які були нараховані платником у січні 2015 року, виходячи з перевищення ціни постачання над ціною придбання, у цьому випадку не можуть бути відкориговані.

Лист ДФС від 05.05.2016 № 10101/6/99-99-15-03-02-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93290

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14294

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді