Із компенсованих орендарем земельного податку і податку на нерухомість сплачують ПДВ

Теми:

Істотною умовою договору оренди є, зокрема, орендна плата — фіксований платіж, що його орендар сплачує орендодавцеві незалежно від результатів своєї господарської діяльності.

Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін.

Складовою господарської діяльності з нерухомим майном є придбання власником такого майна певних послуг з його утримання, сплата податків, у т. ч. земельного та податку на нерухоме майно (ст. 284, 286 Господарського кодексу України).

Тобто у вартості орендної плати за нерухоме майно орендар має  відшкодовувати (компенсувати) всі елементи витрат, пов’язаних із послугами з надання майна в оренду.

Тому якщо орендодавцем є небюджетна установа, кошти, що їх отримують від орендаря як відшкодування (компенсацію) будь-яких витрат, передбачених договором оренди, включають до бази оподаткування (п. 188.1 Податкового кодексу України). Такі кошти оподатковують ПДВ у загальному порядку, оскільки вони є складовою операцій із постачання послуг під час надання в оренду нерухомого майна.

Лист ДФС від 11.04.2017 № 7573/6/99-95-42-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93479

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді