Українці зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі е-ліцензій

Відтепер українці зможуть перераховувати валюту за кордон на підставі е-ліцензій!

Нацбанк запроваджує видачу українцям валютних ліцензій в електронній формі.

Фізичні особи (не підприємці) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензіі) на перерахування іноземної валюти за кордон для проведення окремих валютних операцій через уповноважені банки.

На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати за кордон іноземну валюту на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть починаючи з 03.07.2017 і для здійснення трьох видів валютних операцій:

інвестиції за кордон;
розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збирання інформації про використання встановленого ліміту Нацбанк запроваджує автоматизовану інформаційну системи «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій» (АІС).

Щоб отримати е-ліцензію, фізична особа має звернутися до будь-якого уповноваженого банку, в якому відкрито її власний рахунок, і подати у паперовій або електронній формі:

заяву до НБУ про видачу е-ліцензії;
документи, що свідчать про наявність у неї доходів у сумі, достатній для переказу коштів на підставі е-ліцензії;
оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України (крім випадків переказу коштів на власний рахунок).

Уповноважений банк, своєю чергою, якщо подана заявником інформація відповідає вимогам, надсилає до НБУ засобами АІС запит в електронному вигляді про видачу цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Нацбанк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом внесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

Така спрощена система надання індивідуальних ліцензій, на думку регулятора, полегшить і прискорить проведення фізичними особами відповідних валютних операцій.

Постанова Правління НБУ від 15.06.2017 № 54


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65740

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93466

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149873

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, види, нормативна база

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
41883

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
50786

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді