Податківці не мають права перевіряти доцільність рішень роботодавця щодо працевлаштування працівників

Підприємець займається діяльністю у сфері ресторанів і надання послуг мобільного харчування. Така діяльність неможлива без використання праці офіціантів. Податківці вважають, що ФОП неправомірно включив витрати на оплату праці офіціантів до витрат, позаяк вони не пов’язані із господарською діяльністю, є незаконними і безпідставними.

ФОП звернувся до суду з проахнням скасувати податкове повідомлення-рішення.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Суд першої та апеляційної інстанцій повністю задовольнив позов підприємця, позаяк вважали необгрунтованими висновки ДФС про порушення позивачем вимог податкового законодавства.

Контролери не погодилися з таким рішення і звернулися до ВСУ.

Та все ж податківці програли справу — ВСУ підтримав рішення попередніх судів і визначив: податковий контроль не призначений перевіряти економічну доцільність рішень, що приймають суб’єкти господарювання, які у сфері господарської діяльності наділені самостійністю і широкою дискрецією піж час вибору необхідних працівників.

Тому немає підстав вилучати з податкового обліку витрати на оплату праці офіціантів лише тому, що їх робота нібито не потрібна через наявність бару. Окрім того, робота офіціантів фактично забезпечує комерційну діяльність позивача, що й зумовлює господарський характер цієї роботи для позивача.

Збільшення за результатами перевірки оподатковуваного доходу призвело до збільшення бази оподаткування ЄСВ та військовим збором. Суд вважає незаконним таке донарахування, а також нарахування штрафних санкцій за його несплату.

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік фінансових результатів підприємства

У консультації на прикладах дізнаємося, як формується та обліковується фінансовий результат, його складові у звітності, вплив на податок на прибуток та інші пов’язані питання з обліком прибутків та збитків підприємств і фізосіб-підприємців
82173

Амортизація основних засобів на підприємстві

Є 5 методів амортизації основних засобів. Кожен із них має свої переваги й недоліки, у статті розповімо, для яких основних засобів доцільно використовувати той чи інший метод амортизації. Наведемо також приклади нарахування амортизації ОЗ та її відображення в бухгалтерському обліку
98857

Курси бухгалтера: як обрати

Курси бухгалтера онлайн ― можливість стати кращим спеціалістом і водночас ефективно використати свій час. Далі розповімо, які курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, курси бухгалтера ФОП та інші пропонує Вища школа Головбуха. Які переваги та спеціальні пропозиції чекають саме для вас
13131

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді