Припинення трудового договору за угодою сторін: нова позиція ВСУ

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Інколи працівники побоюються звільнюватися за угодою сторін. І не дарма. У пункті 8 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 читаємо: «…анулювання домовленості про звільнення за угодою сторін може мати місце лише при взаємній згоді про це власника і працівника».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Отже, склалася законодавчо не обгрунтована думка, нібито працівник не має права відкликати свою заяву про припинення трудового договору за угодою сторін. А якщо він відкликає заяву, а роботодавець не згоден — трудові відносини все одно припинять за угодою сторін.

Таку думку обстоювали суди апеляційної та касаційної інстанцій.

ВСУ зазначив, що суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку: на момент подання заяви про звільнення за угодою сторін і видання наказу про звільнення у працівника не було волевиявлення на звільнення за угодою сторін.

Отже, ВСУ висловив принципово нову позицію щодо анулювання домовленості про припинення договору за угодою сторін. Окрім того, у судовому порядку закріплено право сторони відкликати заяву про припинення трудового договору за угодою сторін.

Тому, роботодавці, будьте уважні! Якщо працівник відкликає заяву про звільнення за угодою сторін — його не можна звільнити.

СКАЧАТИ ЗРАЗОК: Договір ЦПХ

Запрошуємо 13 грудня на безплатний вебінар! З'ясуємо, для кого мораторій на податкові перевірки скасували, а для кого - ні. Підкажемо, як уникнути фінансових ризиків
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Індекс інфляції у 2023 році

У статті знайдете актуальний індекс інфляції 2023 та індекс споживчих цін 2023 у таблицях
149304

П’ять завдань у грудні, які допоможуть заощадити на податках у 2024 році

Податківці не люблять оптимізації і часто прирівнюють її до ухилення від оподаткування. Поглядів фіскалів ми не розділяємо, адже зменшити податкове навантаження дозволяє закон і надає для цього спеціальні інструменти. Якщо так, то чому б ними не скористатися? Ми підготували список дій бухгалтера, які допоможуть на законній підставі заощадити на податках у наступному році. Зважати на них чи ні — вирішуйте самі
5999

Святкові та неробочі дні у грудні 2023

У статті знайдете корисну інформацію про зміни щодо святкових та неробочих днів під час воєнного стану. Дізнаєтеся також все про святкові та неробочі дні у грудні 2023 року, щоб вчасно спланувати відпустку, організувати робочий процес на підприємстві та не схибити в розрахунках
514362