Інколи працівники побоюються звільнюватися за угодою сторін. І не дарма. У пункті 8 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 читаємо: «…анулювання домовленості про звільнення за угодою сторін може мати місце лише при взаємній згоді про це власника і працівника».
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Отже, склалася законодавчо не обгрунтована думка, нібито працівник не має права відкликати свою заяву про припинення трудового договору за угодою сторін. А якщо він відкликає заяву, а роботодавець не згоден — трудові відносини все одно припинять за угодою сторін.
Таку думку обстоювали суди апеляційної та касаційної інстанцій.
ВСУ зазначив, що суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку: на момент подання заяви про звільнення за угодою сторін і видання наказу про звільнення у працівника не було волевиявлення на звільнення за угодою сторін.
Отже, ВСУ висловив принципово нову позицію щодо анулювання домовленості про припинення договору за угодою сторін. Окрім того, у судовому порядку закріплено право сторони відкликати заяву про припинення трудового договору за угодою сторін.
Тому, роботодавці, будьте уважні! Якщо працівник відкликає заяву про звільнення за угодою сторін — його не можна звільнити.