Припинення трудового договору за угодою сторін: нова позиція ВСУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Інколи працівники побоюються звільнюватися за угодою сторін. І не дарма. У пункті 8 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 № 9 читаємо: «…анулювання домовленості про звільнення за угодою сторін може мати місце лише при взаємній згоді про це власника і працівника».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Отже, склалася законодавчо не обгрунтована думка, нібито працівник не має права відкликати свою заяву про припинення трудового договору за угодою сторін. А якщо він відкликає заяву, а роботодавець не згоден — трудові відносини все одно припинять за угодою сторін.

Таку думку обстоювали суди апеляційної та касаційної інстанцій.

ВСУ зазначив, що суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку: на момент подання заяви про звільнення за угодою сторін і видання наказу про звільнення у працівника не було волевиявлення на звільнення за угодою сторін.

Отже, ВСУ висловив принципово нову позицію щодо анулювання домовленості про припинення договору за угодою сторін. Окрім того, у судовому порядку закріплено право сторони відкликати заяву про припинення трудового договору за угодою сторін.

Тому, роботодавці, будьте уважні! Якщо працівник відкликає заяву про звільнення за угодою сторін — його не можна звільнити.

СКАЧАТИ ЗРАЗОК: Договір ЦПХ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718772

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді