Картка із зразками підписами скасована, але подайте перелік підписантів

НБУ повідомив, що скасовано вимогу щодо подання картки із зразками підписів, посвідченої нотаріально, яку подають під час відкриття рахунків клієнтів. Відповідно зникли поняття «першого» та «другого» підпису.

Однак банку потрібно подати/надіслати в паперовій або електронній формі перелік осіб, які мають право розпорядження рахунком (далі — Перелік).

Перелік вимагають від усіх клієнтів, крім фізичних осіб (у тому числі підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність).

Він може містити необмежену кількість розпорядників рахунком (як одного підписанта, так і декількох). Якщо змінюєте або доповнюєте перелік, то повинні подати/надіслати оновлений перелік розпорядників рахунком та документи, що підтверджують їх повноваження.

Перелік подаєте у довільній формі, якщо банк не передбачив інше своїми внутрішніми документами.

Обов’язкові реквізити переліку:

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) розпорядника(ів) рахунком,
  • (їх) власноручний(і) підпис(и), якщо Перелік у паперовій формі.

Керівник засвідчує перелік своїм підписом.

Картка із зразками підписами скасована, але подайте перелік підписантів
Вікторія Мусієнко, Керівник департаменту консалтингу ТОВ «АК «П.С.П. АУДИТ», Київ
Головною відмінністю факсиміле від власноручного підпису є…

Крім цього НБУ зазначив, що банки зобов’язані повідомляти про відкриття/закриття рахунку юрособи до контролюючого органу, в якого дана юрособа на день відкриття/закриття стоїть на обліку.

Якщо це юрособа-нерезидент інвестор і не зареєстрована у контролюючих органах, вимогу щодо повідомлення на них не поширють.

Якщо юрособа-нерезидент вказує вид діяльності не пов’язаний із інвестування, банк відкриває рахунок за умови наявності копії документа про взяття такої особи на облік у контролюючому органі. Тоді банк зобов'язаний повідомити відповідний контролюючий орган про відкриття рахунку даної особи.

Також НБУ зауважив: працівник банку не може засвідчити довіреність на розпорядження рахунком ФОП або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Лист НБУ від 06.05.2019 № 57-0007/24014

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Факсиміле на документах

Підпис – це обов’язковий та, мабуть, найбільш ризиковий реквізит на документах, предмет прискіпливих перевірок податківці та судових експертиз. Невизнання підпису – це невизнання документа, недійсність угоди. Як наслідок, можливі збитки й не на одну тисячу гривень. Як, коли та в яких документах можна використовувати факсимільний підпис замість власноручного?
23672

Штатний розпис 2024

Штатний розпис — обов’язковий локальний акт. Скласти штатний розпис скеровує стаття 64 Господарського кодексу. В консультації розповімо чи потрібен штатний розпис, як його сформувати та затвердити
14730

Митна декларація: особливості заповнення

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якими бувають митні декларації, як вони заповнюються, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
118871

Строки зберігання первинних документів

Із 10 лютого Перелік № 578 встановлює нові строки зберігання первинних документів. З’ясуйте у статті, що змінилося, як діяти у разі втрати первинки та яка відповідальність за порушення
3438

Договір дарування в Україні (2024 рік)

Шукаєте інформацію про договір дарування? Дізнайтеся, як підприємство може укласти договір дарування майна з фізичною особою. У статті знайдете зразок договору дарування та потрібну інформацію щодо юридичного оформлення безоплатної передачі майна
34154

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді