Податківці нагадали: базою справляння туристичного збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі)
Розрахунок компенсації за невикористану відпустку у 2023 році
Ставку туристичного збору встановлює сільська, селищна або міська рада чи рада об’єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), що визначили підпунктом 268.5.1 Податкового кодексу України; далі — ПК (пп. 268.3.1 ПК).
ПК не передбачає іншого періоду проживання, ніж доба. Тому за погодинного розміщення туристичний збір розраховують для кожного проживаючого (платника збору) з базою оподаткування — одна доба.
За інформацією ДПС у Харківській області
📝Кому потрібне Положення про відрядження
📝Як визначати кількість днів перебування у відрядженні
📝Які документи підтвердять поїздку
📝Які добові платити у 2024 році
📝Коли подавати авансовий звіт
Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
За якою ставкою справляти туристичний збір 2024, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
Як би там не було, а туризм в Україні розвивається — і внутрішній, й іноземний. Чи потребує діяльність готелів ліцензування? Як відобразити в обліку послуги готелів? Які податки вони мають сплачувати?