Між всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців, всеукраїнськими об'єднаннями професійних спілок та КМУ укладено Генеральну угоду на 2019-2021 роки (далі — Угода).
Положення Угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері її дії, у тому числі під час розроблення та укладання галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.
Колективний договір на підприємстві
Додатки Угоди містять таку інформацію, зокрема:
- Перелік організацій роботодавців, які входять до складу всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців (додаток 1);
- Перелік всеукраїнських об'єднань профспілок та їх членських організацій - суб'єктів Генеральної угоди (додаток 2);
- Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих (міжгалузевих), територіальних угодах та колективних договорах (додаток 3).
Нормами Угоди визначено: на підприємствах, в організаціях небюджетної сфери незалежно від форми власності тарифну ставку робітника I розряду встановлюють відповідною галузевою (міжгалузевою), територіальною угодою та на їх основі колективним договором.
Для підприємств галузей, в яких не укладено галузеві угоди або положення укладених угод (згідно з реєстром, розміщеним на сайті Мінсоцполітики) не регулюють розмір тарифної ставки робітника I розряду, її розмір встановлюється на рівні, що не менше як на 10 відсотків вище встановленого на законодавчому рівні розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Угода чинна з 14.05.2019.
Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки від 14.05.2019