Мінсоцполітики підготувало зміни до Списку № 2 на роботах із шкідливими і важкими умовами праці

У новій редакції пропонують викласти професійні назви робіт (професій, посад) розділу «Охорона здоров’я та соціальна допомога»

Мінсоцполітики підготувало зміни до Списку № 2 на роботах із шкідливими і важкими умовами праці

БАЗОВІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ НА 2024 РІК Скачайте й роздрукуйте буклет

На своєму сайті Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі — Список № 2).

Особи, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зокрема за Списком № 2, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи (ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).

Водночас Мінекономрозвитку наказом від 18.08.2020 № 1574 ухвалив Зміну № 9 до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), згідно із якою:

  • внесли професійну назву роботи «Працівник з господарської діяльності закладу охорони здоров’я»;
  • професійну назву роботи «Молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.)» змінили на «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця, санітар, санітар-прибиральник, санітар-буфетник та ін.)»;
  • професійну назву роботи «Молодша медична сестра з догляду за хворими» змінили на «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими».

Відповідні зміни також внесли до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.

У зв’язку з цим виникла необхідність приведення професійних назв робіт (професій, посад), передбачених Списком № 2, у відповідність до КП.

Мінсоцполітики пропонує викласти у новій редакції розділ XXIV «Охорона здоров’я та соціальна допомога» Списку № 2, де зазначає такі назви посад:

  • молодша медична сестра / молодший медичний брат (санітар-прибиральник / санітарка-прибиральниця); 
  • молодша медична сестра / молодший медичний брат з догляду за хворими; 
  • працівник з господарської діяльності закладу охорони здоров’я.

За інформацією Мінсоцполітики


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2024, а сплатити податки – податковий календар на серпень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність – у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2024
22536

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
198111

Бухгалтерія СТО: документація, оплата праці, облік

Попри скрутні часи суб’єкти господарювання продовжують розширювати свій бізнес. Для підприємців залишається актуальним відкриття станції з технічного обслуговування та ремонту авто (СТО). Як розпочати й обліковувати таку діяльність — у статті
60

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17942

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді