До заблокованої ПН склали РК: чи буде штраф за несвоєчасну реєстрацію

Як відкликати заблоковану помилкову податкову накладну

У періоді зупинення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкової накладної (ПН) у підприємства виникли підстави скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування (РК) до такої ПН на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг.

РК до ПН можна зареєструвати в ЄРПН лише після реєстрації в ЄРПН податкової накладної, до якої його склали. У разі, якщо реєстрацію в ЄРПН такої ПН зупинили згідно з пунктом 201.16 Податкового кодексу України (ПК).

Штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.1 ПК, не застосовують лише до тих ПН/РК, реєстрацію в ЄРПН яких зупинили, на період зупинення такої реєстрації.

До відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 ПК, притягують платника ПДВ, на якого поклали обов’язок щодо реєстрації в ЄРПН ПН/РК.

Отже, за те що підприємство «технічно» не може зареєструвати вчасно РК до зупиненої ПН, найвірогідніше його оштрафують за пунктом 120-1.1 ПК.

Лист ДФС від 15.07.2019 № 3252/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
45860

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
198728

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді