Як не помилитися під час визначення дати виплати зарплати та авансу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Зарплату виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 к. дн.;
  • не пізніше 7-ми днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату (ст. 115 Кодексу законів про працю; КЗпП і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; Закон № 108).

Коли визначатиме в колдоговорі (чи в іншому внутрішньому документі, наприклад, Положенні про оплату праці) конкретні дати виплати зарплати, мають виконати одночасно всі вище наведені умови.

З огляду на це виходить:

  • зарплату за місяць маєте виплачувати не пізніше 7-го числа місяця, а отже, вона має виплачуватись в період із 1-го по 7-е число.
  • якщо зарплату за місяць виплачуєте із 1-го по 7-е число місяця, тоді, аби дотриматися проміжку не більш ніж 16 к. дн. між виплатами, аванс виплачуйте із 16-го по 22-е число (лист Мінсоцполітики від 09.12.2010 № 912/13/155-10).

Тому й виходить, що визначайте в колдоговорі такі дати виплати зарплати й авансу, відповідно:

  • 1-е та 16-е (17-е) числа;
  • 2-е та 17-е (18-е) числа;
  • 3-е та 18-е (19-е) числа;
  • 4-е та 19-е (20-е) числа;
  • 5-е та 20-е (21-е) числа;
  • 6-е та 21-е (22-е) числа;
  • 7-е та 22-е числа.

Вказуйте саме конкретні дати, а не проміжки часу.

Чому на 23-е число не можна виплачувати аванс? А все через те, що виплату маєте провести не пізніше 7-го дня, який слідує за першою половиною місяця. Після 15-го числа 7-й день припадає якраз на 22-е число.

Якщо день виплати співпадає із вихідним, святковим або неробочим днем, тоді зарплату виплачуйте напередодні (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108).

Оскільки це законодавча вимога, її не прописуйте в колдоговорі чи Положенні про оплату праці. Не варто щомісяця в таких документах коригувати дати виплати зарплати з поправкою на вихідні дні.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7402

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242813

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305890

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
651

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді