Як не помилитися під час визначення дати виплати зарплати та авансу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Зарплату виплачують:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 к. дн.;
  • не пізніше 7-ми днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату (ст. 115 Кодексу законів про працю; КЗпП і ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; Закон № 108).

Коли визначатиме в колдоговорі (чи в іншому внутрішньому документі, наприклад, Положенні про оплату праці) конкретні дати виплати зарплати, мають виконати одночасно всі вище наведені умови.

З огляду на це виходить:

  • зарплату за місяць маєте виплачувати не пізніше 7-го числа місяця, а отже, вона має виплачуватись в період із 1-го по 7-е число.
  • якщо зарплату за місяць виплачуєте із 1-го по 7-е число місяця, тоді, аби дотриматися проміжку не більш ніж 16 к. дн. між виплатами, аванс виплачуйте із 16-го по 22-е число (лист Мінсоцполітики від 09.12.2010 № 912/13/155-10).

Тому й виходить, що визначайте в колдоговорі такі дати виплати зарплати й авансу, відповідно:

  • 1-е та 16-е (17-е) числа;
  • 2-е та 17-е (18-е) числа;
  • 3-е та 18-е (19-е) числа;
  • 4-е та 19-е (20-е) числа;
  • 5-е та 20-е (21-е) числа;
  • 6-е та 21-е (22-е) числа;
  • 7-е та 22-е числа.

Вказуйте саме конкретні дати, а не проміжки часу.

Чому на 23-е число не можна виплачувати аванс? А все через те, що виплату маєте провести не пізніше 7-го дня, який слідує за першою половиною місяця. Після 15-го числа 7-й день припадає якраз на 22-е число.

Якщо день виплати співпадає із вихідним, святковим або неробочим днем, тоді зарплату виплачуйте напередодні (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108).

Оскільки це законодавча вимога, її не прописуйте в колдоговорі чи Положенні про оплату праці. Не варто щомісяця в таких документах коригувати дати виплати зарплати з поправкою на вихідні дні.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12041

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді