Вартість товару після відвантаження зросла через зміну валютного курсу: на яку дату скласти РК

Постачальник відвантажив товар і на дату поставки склав податкову накладну (ПН). Наступного місяця через зміну валютного курсу постачальник склав та направив покупцю коригувальні рахунки на зміну ціни товару, які покупець оплатив.

За фактом першої події (оплати) постачальник склав і зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) розрахунок коригування (РК) до ПН у зв’язку із зміною ціни товару. Чи правильні дії постачальника?

Якщо на дату постачання товару постачальник склав ПН, а потім у зв’язку із збільшенням вартості відвантаженого товару та зміною курсу валюти при незмінному обсязі покупець здійснив доплату, постачальник має на дату доплати скласти РК до ПН, складеної на дату відвантаження товару. Такий РК реєструють в ЄРПН.

Лист ДФС від 24.06.2019 № 2888/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121247

Єдиний реєстр податкових накладних 2024

Скласти та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування – відповідальна ділянка сучасної бухгалтерії. У цьому огляді – про особливості функціонування ЄРПН та СЕА
19807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді