Лікарняний з відміткою про порушення режиму лікування: чи оплатять

У разі порушення режиму лікування — виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності припиняють

Лікарняний з відміткою про порушення режиму лікування: чи оплатять

Нові зарплатні показники та податкові правила 2024 року

Застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, порушують встановлений лікарем режим, не виконують інструкцій, рекомендацій фахівців з реабілітації, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медогляд, у тому числі лікарсько-консультативною комісією чи МСЕК, втрачають право на її отримання з дня допущення порушення на строк, що встановлюють рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Тобто, у випадках коли лікар встановив факт порушення пацієнтом призначеного ним режиму лікування, формують новий медичний висновок із зазначенням дати та виду порушення режиму лікування.

Це передбачає Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я, що затвердив МОЗ наказом від 01.06.2021 № 1066. Такий лікарняний є підставою для припинення страхової виплати.

До порушення режиму лікування можуть відносити:

  • відмову від огляду МСЕК та госпіталізації;
  • невиконання рекомендацій лікаря;
  • самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
  • навмисне заподіяння шкоди своєму здоров’ю або симуляція хвороби, тощо.

Нагадуємо, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Його формують в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Рішення про призначення страхової виплати, приймає роботодавець, який контролює правильність її нарахування, своєчасність здійснення, приймає рішення про відмову в призначенні або припиненні, розглядає підставу і правильність видачі відповідних документів.

За інформацією ПФУ у Вінницькій області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025

Наприкінці червня Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
74

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Календар бухгалтера 2024: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2024, а сплатити податки – податковий календар на серпень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність – у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2024
22637

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
198472

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді