Жінка принесла лікарняний по вагітності та пологам: отримайте від неї заяву про декретну відпустку

Калькулятор днів щорічної відпустки

Жінкам надають оплачувану відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів (к. дн.) до пологів і 56 к. дн. (якщо народилося двоє і більше дітей або пологи були з ускладненням — 70 к. дн.) після пологів починаючи з дня пологів. Тобто загалом тривалість такої відпустки становить 126 (або 140) к. дн.

Разом із листком непрацездатності працівниця подає заяву про надання відпустки, а роботодавець має видати відповідний наказ. Законодавство цього не вимагає, але доцільно дотримуватися саме такої процедури. Адже жінка може забажати піти у відпустку не з дати, зазначеної в листку непрацездатності, а пізніше.

Щорічну відпустку можна приєднати до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами відповідно до чинного законодавства і за заявою працівниці.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Жінка принесла лікарняний по вагітності та пологам: отримайте від неї заяву про декретну відпустку
Ірина ПЕТРУСЕНКО,експерт Експертус Головбух
Відпустка працівниці, яка доглядає дитину до досягнення трьох років, має закінчитися у грудні 2019 року. Але в серпні жінка принесла новий лікарняний по вагітності та пологах. Як роботодавцеві правильно оформити таку відпустку?


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Відклик з відпустки

На підприємстві може виникнути ситуація, коли вкрай потрібний працівник перебуває у відпустці. Відкликання з відпустки: підстави, порядок, оплата праці, зразок наказу про відкликання з відпустки — у статті
70145

Декрет для ФОП: як скористатися та оформити

Скористатися декретною відпусткою та отримати виплати допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами можуть не тільки працівниці підприємств, але й самозайняті жінки-підприємці. Як оформити декретну відпустку ФОП, отримати виплату декретних, оподаткувати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами ФОП та періоду декретної відпустки, приклади документів – у огляді
279641

Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати

Невикористану відпустку можна замінити грошима. Але за певних умов. З’ясуємо, коли виплачувати компенсацію, як її розрахувати за різних ситуацій. Розглянемо порядок оподаткування та обліку компенсації невикористаної відпустки
366204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді