Чи може сумісник працювати у вихідний день

Як нарахувати і сплатити ЄСВ БЕЗ ШТРАФІВ

Роботодавець самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі встановлює режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку (ст. 142 Кодексу законів про працю України).

Отже, працювати за сумісництвом у вихідні дні (за графіком, визначеним на основному підприємстві) можна повний робочий день.

При цьому, загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Проте таке обмеження встановлює пункт 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організації» від 03.04.1993 № 245. А дію цього документа поширюють тільки на працівників державних підприємств.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

Чи може сумісник працювати у вихідний день
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Кожна людина шукає кращого місця роботи. Тож ротація працівників — справа звична. Сьогодні поговоримо про ситуацію, коли працівник змінює не посаду, а лише статус: основний працівник ↔ сумісник


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025

Наприкінці червня Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
73

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Календар бухгалтера 2024: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2024, а сплатити податки – податковий календар на серпень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність – у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2024
22637

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
198472

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді