Введуть персональну відповідальність у сфері публічних закупівель

Що має знати постачальник про публічні закупівлі в системі ProZorro

Ухвалили в другому читанні законопроєкт № 1076, який передбачає вдосконення механізму публічних закупівель через Prozorro.

Зокрема, прийнятий законопроєкт:

  • вводить персональну відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель;
  • удосконалює механізм оскарження;
  • оновлює стандарти публічних закупівель з міжнародними стандартами;
  • знижує поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 до 50 тисяч гривень.

Оновлений механізм оскарження дасть змогу бізнесу відстоювати свої права. Серед змін — повернення плати у випадку задоволення скарги постачальника, оплата скарги через систему, механізми антитролінгу. Так, для протидії тролінгу та блокуванню тендера до розгляду прийматимуться тільки проплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Бізнес також зможе оскаржувати відміну процедури та відхилення всіх пропозицій. Відміняти процедуру під час оскарження заборонено. За невиконання рішення АМКУ передбачає відповідальність керівника замовника та штраф у 85 тис. грн.

Прийнятий законопроєкт посилює відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників. Наприклад, якщо замовник неправомірно застосував переговорну процедуру, безпідставно відхилив тендерну пропозицію, порушив строки оприлюднення тендерної пропозиції, отримає штраф у розмірі від 25,5 тис. грн до 51 тис. грн. За невиконання рішення органу оскарження — відповідальність керівників та штраф у 85 тис. грн.

Серед інших нововведень прийнятого законопроєкту – розширили перелік конкурентних процедур та закріпили права замовників проводити передтендерні комунікації з бізнесом.

Також запроваджують новий інструмент для боротьби з демпінгом — система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник буде змушений її обґрунтувати для укладання договору з замовником.

За матеріалами Урядового порталу України


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Застосування РРО: робота, помилки та штрафи

Хто, де та за яких умов застосовує РРО? Як навчитися користуватися касовим апаратом? Як реєструвати та знімати з реєстрації РРО, КОРО, РК? Як уникати помилок у роботі з РРО та які штрафи передбачені за РРО порушення? Якщо виникають ці запитання, навчальна програма РРО спеціально для вас. Гайда знайомитися, тут про РРО зміни, в яких дійсно варто орієнтуватися
11680

Відрядження за кордон

У закордонного відрядження є особливості. У статті усе – від наказу про відрядження до авансового звіту та обліку з урахуванням останніх змін
213165

Податки із заробітної плати

При кожній виплаті зарплати бухгалтер утримує із неї ПДФО і військовий збір. А іноді проводить ще і додаткові утримання, наприклад профспілкові внески чи аліменти. Скористайтеся готовими прикладами, щоб правильно розрахувати скільки відсотків вираховують із зарплати. Окрім утримань розглянемо також і нарахування ЄСВ на заробітну плату
352680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді