Введуть персональну відповідальність у сфері публічних закупівель

Що має знати постачальник про публічні закупівлі в системі ProZorro

Ухвалили в другому читанні законопроєкт № 1076, який передбачає вдосконення механізму публічних закупівель через Prozorro.

Зокрема, прийнятий законопроєкт:

  • вводить персональну відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель;
  • удосконалює механізм оскарження;
  • оновлює стандарти публічних закупівель з міжнародними стандартами;
  • знижує поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 до 50 тисяч гривень.

Оновлений механізм оскарження дасть змогу бізнесу відстоювати свої права. Серед змін — повернення плати у випадку задоволення скарги постачальника, оплата скарги через систему, механізми антитролінгу. Так, для протидії тролінгу та блокуванню тендера до розгляду прийматимуться тільки проплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Бізнес також зможе оскаржувати відміну процедури та відхилення всіх пропозицій. Відміняти процедуру під час оскарження заборонено. За невиконання рішення АМКУ передбачає відповідальність керівника замовника та штраф у 85 тис. грн.

Прийнятий законопроєкт посилює відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників. Наприклад, якщо замовник неправомірно застосував переговорну процедуру, безпідставно відхилив тендерну пропозицію, порушив строки оприлюднення тендерної пропозиції, отримає штраф у розмірі від 25,5 тис. грн до 51 тис. грн. За невиконання рішення органу оскарження — відповідальність керівників та штраф у 85 тис. грн.

Серед інших нововведень прийнятого законопроєкту – розширили перелік конкурентних процедур та закріпили права замовників проводити передтендерні комунікації з бізнесом.

Також запроваджують новий інструмент для боротьби з демпінгом — система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник буде змушений її обґрунтувати для укладання договору з замовником.

За матеріалами Урядового порталу України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1213

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
644

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді