Введуть персональну відповідальність у сфері публічних закупівель

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Що має знати постачальник про публічні закупівлі в системі ProZorro

Ухвалили в другому читанні законопроєкт № 1076, який передбачає вдосконення механізму публічних закупівель через Prozorro.

Зокрема, прийнятий законопроєкт:

  • вводить персональну відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель;
  • удосконалює механізм оскарження;
  • оновлює стандарти публічних закупівель з міжнародними стандартами;
  • знижує поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro з 200 до 50 тисяч гривень.

Оновлений механізм оскарження дасть змогу бізнесу відстоювати свої права. Серед змін — повернення плати у випадку задоволення скарги постачальника, оплата скарги через систему, механізми антитролінгу. Так, для протидії тролінгу та блокуванню тендера до розгляду прийматимуться тільки проплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо. Бізнес також зможе оскаржувати відміну процедури та відхилення всіх пропозицій. Відміняти процедуру під час оскарження заборонено. За невиконання рішення АМКУ передбачає відповідальність керівника замовника та штраф у 85 тис. грн.

Прийнятий законопроєкт посилює відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників. Наприклад, якщо замовник неправомірно застосував переговорну процедуру, безпідставно відхилив тендерну пропозицію, порушив строки оприлюднення тендерної пропозиції, отримає штраф у розмірі від 25,5 тис. грн до 51 тис. грн. За невиконання рішення органу оскарження — відповідальність керівників та штраф у 85 тис. грн.

Серед інших нововведень прийнятого законопроєкту – розширили перелік конкурентних процедур та закріпили права замовників проводити передтендерні комунікації з бізнесом.

Також запроваджують новий інструмент для боротьби з демпінгом — система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник буде змушений її обґрунтувати для укладання договору з замовником.

За матеріалами Урядового порталу України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді