Хто з 01.01.2020 зобов’язаний використовувати РРО

Зміни стосовно РРО 2020 — контроль посилили, а штрафи збільшили!

Глава ДПС Сергій Верланов на брифінгу, присвяченому прийнятим Верховною Радою податковим законопроектам № 1073 та № 1053-1, зазначив що цими законами дозволено використовувати програмні РРО, тобто РРО у смартфоні.

Міфом є те, що всіх підприємців зобов’яжуть купити РРО 2020. Це не правда — дані РРО будуть безкоштовними. Використовувати програмні РРО можна буде через півроку після опублікування закону.

Хто з 01.01.2020 зобов’язаний використовувати РРО

Глава ДПС також зауважив: застосування РРО не буде стосуватись фізичних осіб, тобто просто людей, які прийшли на ринок продати свої бувші у вжитку речі, городину тощо. Також це не буде стосуватиметься підприємців на першій групі. Тобто розмови про те, що дідусь, який торгує на ринку помідорами буде користуватися РРО, це неправда.

Із 01.01.2020 РРО вводять для окремих категорій платників єдиного податку на другій-четвертій групі, які фактично здійснюють свою діяльність у таких галузях:

  • реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (але це є і на сьогоднішній день);
  • реалізація лікарських засобів;
  • ювелірна продукція;
  • роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах (не на ринках);
  • діяльність ресторанів, кафе;
  • діяльність турагентств;
  • діяльність готелів.

З 1 січня 2021 року РРО буде обов`язковим для платників єдиного податку на другій-четвертій групі.

За матеріалами Державної податкової служби України


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний чек 2024

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки, або е-чеки, та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
12071

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
71319

РРО для ФОП: ліміти

Чи існує зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
2460

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді