Виплата неустойки за поставлену браковану продукцію: що з ПДВ

Коригування компенсуючих ПДВ-зобов’язань

У разі поставки товарів неналежної якості покупець (одержувач) має право стягнути з виготовлювача (постачальника) штраф у розмірі, передбаченому статтею 231 Господарського кодексу України (ГК), якщо інший розмір не передбачено законом або договором (ст. 269 ГК).

Виплата неустойки за поставлену браковану продукцію: що з ПДВ

Виплата постачальником неустойки покупцю за невиконання або неналежне виконання договірних зобов’язань (поставка бракованої продукції) не спричиняє підстав для коригування податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих таким постачальником при постачанні продукції, яка повністю або частково виявилася бракованою (п. 192.1 Податкового кодексу України). Але за умови, що продукцію постачальнику не повертають.

При виявленні бракованої продукції, яку не можна використати в господарській діяльності, і при придбанні якої сформували податковий кредит, покупець має:

  • нарахувати ПДВ-зобов’язання;
  • скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому виявив брак, і зареєструвати зведену податкову накладну, виходячи з вартості придбання такої продукції, в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Лист ДПС від 20.11.2019 № 1438/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Виплата неустойки за поставлену браковану продукцію: що з ПДВ
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 28.06.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10315

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
177

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200718

Податкова декларація з ПДВ 2024

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності
178061

Як заповнити додаток 7 до декларації з ПДВ

Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 7 до декларації з ПДВ з урахуванням змін, внесених до форм ПДВ-звітності. З допомогою експерта заповните додаток 7 до податкової декларації з ПДВ з першого разу та без помилок
423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді